Güvenli mod nedir, ne işe yarar gibi sorularınızın cevabını bu yazıyı okuduktan sonra rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

Birçok kişinin kullanmakta olduğu güvenli mod , telefondaki gereksiz uygulamaları kapatmakta ve cihazın işlevini daha iyi yapmasını sağlamaktadır. Bu modu açma ve kapama işlemi cihazlara göre farklılık göstermektedir. Örneğin Samsung güvenli moddan çıkma işlemi diğerlerine göre farklı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Samsung güvenilir moddan çıkma işlemini yapmak için cihazın kapalı konumda bulunması gerekmektedir; ancak modellere göre de değişiklikler gözlenmektedir. Örneğin s3 güvenli moddan nasıl çıkılır sorunun cevabı bile diğerlerine göre farklıdır. Eğer siz de güvenli mod açma işlemi nasıl yapılır gibi sorular ile karşı karşıyaysanız biraz bilgi toplayarak bu işlemler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Güvenli Mod Nasıl Kaldırılır?

Eğer cihazınızda güvenli modu aktif hale getirdiyseniz ve güvenli moddan çıkamıyorum düşüncesine kapıldıysanız yapmanız gereken ilk ve tek şey güvenli moddan nasıl çıkılır başlığı altındaki yazıları okumak ve gerekli bilgileri toplamak olacaktır. Daha sonra cihazınızın markası ve modeli ne olursa olsun bu işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Güvenli mod genelde cihazın kapatılıp açılmasıyla kaldırılmakta ve aktifliğini kaybetmektedir; ancak bazı durumlarda bu işlem yeterli olmamaktadır. Discovery güvenli moddan çıkmak için bazen bu işlem yetersiz gelmektedir. Böyle durumlarda cihazınızın bataryasını çıkarıp birkaç dakika sonra takmak işinize yarayabilir.

HTC Güvenli Moddan Nasıl Çıkılır?

HTC cihazlarında güvenli moddan çıkmak için ayarlar ve oradan da uygulamalar bölümüne girmeniz gerekmektedir. Samsung güvenli modu kapatmak için cihazı kapatıp açmak yeterli olsa da bu işlem HTC cihazlarında işe yaramamaktadır. Uygulama yöneticisine girerek bu modu kapatabilir ve telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yani güvenli mod nasıl kapatılır sorusunun cevabı birçok farklı şekilde verilebilmektedir. Galaxy güvenli mod kapatma işlemi cihazı kapatıp açmanız sonucunda tamamlanırken, bazı cihazlarda ayarlar bölümünden yapılmaktadır.En basit anlatımıyla cihazınızın modeline göre araştırma yaparak bu işlemi nasıl gerçekleştireceğinizi öğrenebilir ve buna göre işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.