Android Cihazları Hızlandırma Yöntemleri

Android telefon ve tabletler için çok sayıda hızlandırma uygulaması var. Sizler için en iyi hızlandırma uygulamalarını araştırdık. Detaylar haberimizde.

Android telelefonlar son dönemde daha stabil çalışmaya başlamış olsalar da, giriş seviye Android telefon ve tablet kullanıcıları halen telefonlarının hızından yeterince memnun değiller. Bu durumun en büyük sorumluları ise yetersiz RAM ve işlemci performansı olarak gösterilebilir.

Peki bu sorunu çözmek mümkün mü? Telefonunuzu üst seviye modeller kadar hızlandırmak çok zor. Ancak çeşitli uygulamalar ile Android telefon ve tabletinizi hızlandırmanız mümkün görünüyor.

Bu yazımızda performansı zayıf Android telefon ve tabletlerinizi hızlandırmanız için deneyebileceğiniz uygulamaları sıralayacağız. İşte Android telefon ve tabletler için en iyi verimlilik, stabilite, performans ve hız arttırma uygulamaları.

Clean Master

clean-master

Android cihazlarda performans arttırma denilince ilk akla gelen uygulamalardan olan Clean Master ile cihazınızın RAM’ini temizleyebilir, eski uygulama verilerini temizleyebilir, istemediğiniz uygulamaları telefonda kullandıkları dosyalarla birlikte silebilirsiniz.

Kingsoft Mobile tarafından çok uzun zamandır geliştirilen Clean Master çok yol katetti diyebiliriz. Bugün kolay kullanılan bir arayüz ve hafif yapısı ile dikkat çeken uygulama deneyenlerin %94 kadarı tarafından tavsiye ediliyor.

Clean Master uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

App Cache Cleaner

app-cache-cleaner

Adından anlaşıldığı gibi bir önbellek temizleme uygulaması olan App Cache Cleaner gerçekten görevini çok başarılı yapan uygulamalardan biri. Arayüz konusunda kimi kullanıcıların beğenmediği uygulama Android telefonların performansını arttırmabilmek için denenmesi gereken uygulamalar arasında gösterilebilir.

App Cache Cleaner uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Greenify

greenify

Android cihazlarda arka planda gereksiz bellek tüketen uygulamaları kapatan Greenify, bunun dışında çok sayıda performans arttıran özelliği aylardır Root olmayan cihazlar için de sunuyor. Deneyenlerin %90 kadarı tarafından önerilen uygulama kullanımı kolay arayüzüyle de beğeniliyor.

Greenify uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Cleaner

cleaner

Clean Master ile benzer özellikler sunan Cleaner uygulaması deneyenlerin %86 kadarı tarafından tavsiye ediliyor. Yine kullanımı kolay bir arayüze sahip olan uygulamayı Android 2.3 ve üzeri sürümler ile çalışan telefon ve tabletlere yükleyebilirsiniz.

Cleaner uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Du Speed Booster

du-speed-booster

Çin‘li Baidu tarafından geliştirilen Du Speed Booster söylenenlere göre akıllı telefon ve tabletleri %60 hızlandırıyor. Deneyenlerin %90 kadarı tarafından önerilen uygulama ne yazık ki arayüz tarafında rakipleri kadar başarılı değil.

Du Speed Booster uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.