Android 14 Beta 1.1 Yayınlandı

Android 14

Google ilk versiyonda yaşanan sorunların çözümü için Android 14 Beta 1.1 güncellemesini yayınladı.

Android 14 Beta 1.1 Yayınlandı

Teknoloji devi Google bu ayın başlarında ilk Android 14 Beta versiyonunu başlatmıştı. Sürümün paylaşılmasının ardından kullanıcılar birçok hatadan şikayet etti. Firma bu sorunların ortadan kaldırılması amacıyla Android 14 Beta 1.1 güncellemesini resmi olarak yayınladı.

Android 14 Beta 1.1 Hangi Sorunları Çözecek?

Google’ın ara versiyon yayınlamasının sebebi Android 14 Beta 2 gelene kadar kullanıcıların yaşadığı problemleri ortadan kaldırmak. Yeni versiyon Verizon’da Pixel 6 Pro, Pixel 6 ve Pixel 6a birimleri için UPB1.230309.017.A1 olarak yer alıyor. Diğerleri için ise UPB1.230309.017 olarak etiketlendirilmiş.

Şu anda Android’in yeni versiyonunda herhangi bir yeni özellik sunulmuyor. Android 14 Beta 1.1 güncellemesi ile ortadan kaldırılan problemlerin listesi aşağıda;

Android 14 Beta 1.1 İle Çözülen Sorunlar

  • Smart Lock etkin durumdayken kilit ekranının çözülmemiş yer tutucusu içeren bir mesaj görüntülemesine sebep olan sorun çözüldü.
  • Parmak izi kilidinin kullanılmasını engelleyen problemler çözüldü.
  • Ayarlar’a ya da ana ekrana uzun basarak Duvar Kağıdı ve Stil ekranına ulaşmaya çalışırken sistem kullanıcı arayüzünün çökmesine sebep olan sorun çözüldü.
  • Durum çubuğunun mobil ağı göstermemesi problemi çözüldü.
  • Bazen sim kartın ya da eSIM’in algılanmasını veya etkin olmasını engelleyen sorun çözüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir