Android 13 Go Edition Tanıtıldı

Android 13

Google giriş segment akıllı telefonlar için geliştirdiği Android 13 Go Edition‘ı resmi olarak tanıttı.

Android 13 Go Edition Özellikleri

Teknoloji devi Google’ın resmiyet kazandırdığı yeni Android versiyonu güvenlik ve özelleştirme tarafında birçok iyileştirme sunuyor. Android 13 Go Edition için akıllı telefonların en az 2 GB RAM’e sahip olması gerektiğini belirtelim.

Android 13 Go Edition versiyonu kullanıcıların Google’dan doğrudan güncelleme alması imkanını sunacak. Google bu sayede işletim sistemini yükseltenlerin çok fazla depolama alanı kullanmadan daha hızlı güncelleme alacağını açıkladı.

En Önemli Özellik Material You Tasarımı

Android 13 Go Edition versiyonunun getirdiği en önemli özellik Material You tasarımı oldu. Arka plan ayarlarını ve renk şemalarını değiştiren sistem klasik tasarımın dışına çıkarak özelleştirmeye imkan sunuyor. Kullanıcılar böylece klasik dışına çıkarak tasarım dilini kendilerine göre belirliyor. Google Material You ile akıllı telefon kullanıcılarının duvar kağıtları ve renk düzeninin uyumlu hale getireceğini ifade ediyor.

Google ayrıca Go Edition ile bildirim izinleri ve uygulamalara özel dil seçimi özelliğini de getirdi. Android 13 işletim sisteminin Go Edition versiyonunu kullananlar bu sayede istediği uygulamanın dilini kendine özel ayarlayabilecek. Go Edition ayrıca ana ekrandan sağa kaydırınca doğrudan keşfet bölümünü kullanıcılarına sunacak.

İşletim Sistemini 180 Milyon Cihaz Kullanıyor

Google Android Go tarafından desteklenen aylık 250 milyondan fazla aktif cihazın olduğunu bu sayıdan da 180 milyonunun versiyonu kullandığını açıkladı. Ayrıca 2023’te Go Edition destekleyen cihazların sayısının daha da artacağı ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir