AMD Radeon RX 5500 XT Tanıtıldı

AMD yeni ekran kartı Radeon RX 5500 XT modelini tanıttı. Detaylar haberimizde.

AMD Radeon RX 5500 XT Teknik Özellikleri

AMD firması yaptığı açıklamasında AMD RDNA oyun mimarisinin gücünü kullanan ve 8 GB’a kadar belleğe sahip olan AMD Radeon RX 5500 XT ekran kartına resmiyet kazandırdı.

AMD’nin yeni ekran kartı özellikle Full HD çözünürlükte oyun oynamak isteyen kullanıcılar için ideal bir performans sunuyor.

Ekim ayında açıklanan AMD Radeon RX 5500 serisi grafik ürünlerine eklenen AMD Radeon RX 5500 XT grafik kartının Full HD çözünürlüğünde yüksek performans için geliştirildiği belirtiliyor. Endüstri lideri 7 nm teknolojisi ile geliştirilen, yüksek bant genişliğine sahip PCIe 4.0‘ı destekleyen, 4 GB veya 8 GB’lık yüksek hızlı GDDR6 belleğe sahip olan kart, rakiplerine kıyasla yüzde 13’e kadar daha hızlı performans sunuyor.

AMD RDNA oyun mimarisi bir önceki nesil Graphics Core Next (GCN) mimarisini kullanan Radeon grafik kartlarına göre 1.6 kata kadar watt başına daha yüksek performans sağlıyor.

AMD Radeon Anti-Lag giriş gecikmesini önemli ölçüde azaltır. Böylece Overwatch’ta yüzde 22’ye kadar daha hızlı tepki vererek oynar ve rekabetçi bir avantaja sahip olursunuz.

AMD Radeon Boost, PUBG’de hızlı hareketli oyun sahnelerinde dinamik olarak görüntü çözünürlüğünü azaltır, kare oranlarını ve akıcılığı artırır. Böylece görüntü kalitesinde ciddi bir değişim olmadan tepkiyi hızlandırır. Bu sayede oynanışta yüzde 20’ye kadar performans artışı sağlanır.

AMD Radeon Görüntü Keskinleştirme (RIS), DirectX 9, 11, 12 ve Vulkan oyunlarında çözünürlük yükseltme ve işlem sonrası efektler tarafından yumuşatılan oyun içi görsellere keskinlik ve netlik sağlar. RIS, Radeon GPU çözünürlük yükseltme ile eşleştirildiğinde yüksek çözünürlüklü ekranlarda keskin görseller ve akıcı kare oranları sunar.

AMD FidelityFX, GPUOpen üzerinden ulaşılabilen FidelityFX, Kontrast Uyumlu Keskinleştirme (CAS) özelliği ile geleneksel görsel keskinleştirme rutinleri sırasında oluşan bozulmaları en aza indirirken, düşük kontrastlı alanlardaki detayları da ortaya çıkarır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir