Alcatel A3 XL Tanıtıldı

6 inç ekranı ile dikkat çeken Alcatel A3 XL tanıtıldı. Yeni akıllı telefonun tüm detayları haberimizde.

CES 2017‘de büyük ekranlı telefon tanıtımları sürerken, bu ürün gamına bir model de Alcatel firmasından geldi. Alcatel A3 XL modeli 6 inç boyutlu ekranı ve mütevazi özellikleri ile oldukça dikkat çekiyor.

Alcatel A3 XL Özellikleri

Alcatel A3 XL, öncelikli olarak 6 inç boyutlu ekranı ile dikkat çeken bir model. Bu boyuta sahip akıllı telefonlarda genel olarak üst düzey özelliklerle tanıtılsa da, A3 XL modeli bu geleneği bozacak gibi görünüyor.

6 inç boyutlu bu akıllı telefonun ekran çözünürlüğü 1.280 x 720 seviyesinde. Bu boyut için ilginç bir çözünürlük tercihi olmuş. İşlemci tarafında ise 1.1 GHz frekans hızına sahip, dört çekirdekli MediaTek MT8735B modeline yer verilmiş.

Akıllı telefonun RAM miktarı 1 GB, dahili depolama alanı ise 8 GB olarak tercih edilmiş. microSD kart desteği ile akıllı telefona 32 GB ilave alan eklemek mümkün.

Alcatel A3 XL modelinde arka kısımda 720p video kaydı yapabilen 8 megapiksel çözünürlüğinde bir kamera yer alırken, ön tarafında ise 5 megapiksel çözünürlüklü bir kamera mevcut. A3 XL modelinde 3.000 mAh kapasiteli batarya ve Android 7.0 Nougat işletim sistemi yer alıyor.

Akıllı telefonun özelliklerine bakıldığında giriş seviyesinde, uygun fiyatlı ve büyük ekranlı model arayanlara hitap edeceğini söyleyebiliriz. Alcatel A3 XL modelinin piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.