Akıllı Cep Telefonlarından Beklentiniz Nedir?

Çoğu kez yaşantımızı okuldan, aileden, işten daha fazla akıllı telefonlar ve sosyal paylaşım sitelerinin kapsadığı, doğruluğu yadsınamayacak bir durumdur. Facebook, Twitter, Whatsapp gibi uygulamaların yüklü olmadığı akıllı cihazlar neredeyse tarih öncesinde kaldı. Pekala bunların dışında sizin akıllı telefonlardan beklentiniz nedir? Telefon ağ erişimi hızlı olsun, ekran oyun oynarken donmasın, kamerası kaliteli , taşınabilir şarj cihazı kullanışlı olsun, şarjı uzun süre dayansın mı?

ttec-tasinabilir-sarj-cihazi

Dünden Bugüne Gelişen Ve Değişen Mobil Telefonlar

Devasa boyutlu antenli cep telefonları, büyük antensiz telefonları takiben ebatlarda küçülme trendi ile birlikte neredeyse avuç içinde saklanabilecek telefonlar icat edildi. Dokunmatik telefonlar, wap, mms, 2G, 3G, 4.5G teknolojileri, büyüme trendi ve tabletler, fotoğraf makinelerinin hayatına son veren üstün kaliteli lensli cep telefonları gibi ileri teknolojiler ve daha fazlası…Sıklıkla kullanılan uygulamalar ise; E-posta, Whatsapp, SMS, Facebook, Skype, oyun, kamera video çekimi sistemleri.

Akıllı Telefonların En Önemli Sorunu

”Özellikle akıllı cep telefonları için hayal edilen, beklenilen en büyük özellik nedir?” Diye soracak olursanız şarj probleminin en büyük sıkıntı olduğu muhakkak. İleri teknolojinin mevcut uygulamalarını aktif kullanan kullanıcılar için aşağı yukarı 10-15 saatlik şarj süresi gerektiriyor. Bu da neredeyse her gün taşınabilir şarj cihazı ile dolaşmak anlamına geliyor.

Akıllı bir telefon cihazında en önemli özellik uzun süreli dayanan şarj süresi ve pratik kullanışlı bir şarj cihazı olmalı! http://www.bizdeuygun.com/Ttec-Taks-Powertube-2BB106-2200mAh-Tasinabilir-Sarj-Cihazi_366428.html Şu an için sahip olduğumuz teknolojiyle her ne kadar zor gibi görünse de bataryaların güç ve ebatları ile ilgili yeni çalışmalar yapıldığı biliniyor. Yakın olmasını ümit ettiğimiz bir zamanda, belki de süper özellikli akıllı cep telefonlarını bir kaç güne varan şarj süreleri ile kullanabileceğiz, kim bilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir