Acer Swift 5 Tanıtıldı

Acer düzenlediği etkinlikte yeni dizüstü bilgisayarı Swift 5‘i tanıttı. Cihazın tüm detayları haberimizde.

Acer Swift 5 Teknik Özellikleri

Acer New York‘ta düzenlediği etkinlikte ultra ince ve hafif dizüstü bilgisayar ailesi Swift’e yeni bir model daha ekledi. Acer Swift 5 15, 1 kilodan daha hafif yapısı ile en ince 15 inçlik bilgisayar.

Acer’ın yeni dizüstü bilgisayarı Swift 5 oldukça büyük bir ekran boyutu sayılabilecek 15 inçlik bir ekranla gelmesine rağmen 1 kilonun altında bir ağırlığa sahip. Acer Swift 5 modelinin hafifliği magnezyum ve alüminyum alaşımlı kasaya sahip olmasından dolayı. Bu malzeme cihaza hem hafiflik hem de sağlamlık veriyor. Hafifliği kadar inceliği ile de oldukça dikkat çeken dizüstü bilgisayar 5.87 mm kalınlığında.

İnce ekran çerçevelerin yer aldığı 15 inç ekran boyutundaki Swift 5 yüzde 88’lik ekran kasa oranına sahip. Dokunmatik ekran özelliğine da sahip olan cihaz oldukça iyi bir klavye deneyimi de sunuyor. Ekran çözünürlüğünün Full HD olduğunu ve ekran panelinin de IPS olduğunu belirtelim.

2 adet USB 3.1 bağlantı noktasına ve 2 adet USB 3.1 Type-C bağlantı noktasına sahip olan Acer Swift 5 modelin tam boy HDMI çıkışı da mevcut.

Gücünü son nesil Intel Core işlemcilerden alan cihaz seçenekleri ile gelecek olan dizüstü bilgisayar 1 TB kapasiteye kadar artırılabilen SSD depolama ve 16 GB DDR4‘e kadar artırılabilen RAM alternatifleri sunuyor.

Windows Hello ve parmak izi okuyucu ile yüksek güvenlik sunan dizüstü bilgisayar önümüzdeki aylarda satışa çıkacak. Cihazın satış fiyatı şimdilik belli değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir