Acer Nitro 5 Duyuruldu

Acer uygun fiyatlı oyun bilgisayarı Nitro 5‘i duyurdu. Cihazın tüm detayları, çıkış tarihi ve satış fiyatı haberimizde.

Acer Nitro 5 Teknik Özellikleri

6 çekirdekli Intel işlemci ve Optane bellek kullanan Acer Nitro 5 dizüstü oyun bilgisayarı oyunları istediğiniz zaman istediğiniz yerde oynamanıza imkan sağlayacak.

Acer Nitro 5 yeni 8. nesil Intel H Serisi işlemcilerin tanıtılmasından sonra bu işlemcileri kullanan ilk dizüstü oyun bilgisayarı. Yenilenen dizüstü bilgisayar Core i5+ ve Core i7+ işlemci seçenekleri var. Bu işlemcilerin Intel Core performansı ve Optane bellek kombinasyonu ile sunulduğunu da belirtelim.

Acer şu anda Core i5+ işlemcili modelin detaylarını paylaşıyor. Şu anda onaylanan model 4 çekirdekli Core i5-8400H işlemciyi kullanacak. Core i7+ işlemcili seçenek ise daha sonra detaylandırılacak ve 6 çekirdeğe sahip olacak. Her 2 işlemci de Hyper-Threading teknolojisini destekliyor. Bu sayede 8 ve 12 iş parçacığı sunuluyor.

Cihazda grafik kartı olarak ise NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti bulunuyor. Daha üst seviye grafik kartı isteyenlerin Acer Predator serisine geçmeleri gerekiyor. Üst seviye performansı uygun fiyat ile sunma hedefindeki dizüstü oyuncu bilgisayarı çoğu oyuncuya hitap edecek şekilde tasarlanmış. 15.6 inç 1.080p ekran, USB Type-C ve HDMI 2.0 ise cihazı diğer özelliklerinden.

Acer Nitro 5 Çıkış Tarihi

Cihaz Mayıs ayında piyasaya çıkacak.

Acer Nitro 5 Fiyatı

Dizüstü bilgisayarın başlangıç fiyatı 799 Euro. Başlangıç modelinin özellikleri ise Corei i5-8300H, GeForce 1050 GPU, 8 GB RAM ve 1 TB sabit disk. 899 Euro fiyatlı üst modelde ise işlemci aynı kalırken GTX 1050 Ti GPU, 8 GB RAM ve 256 GB SSD mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir