Abiye Elbise Seçmek Artık Çok Kolay!

Hangi kadın özel gün ve gecelerde göz kamaştırmayı istemez ki? Özellikle de bir yakının düğününde, bir arkadaşının verdiği davette ve daha nicelerinde… Güzen görünmenin bile bir mutluluk kaynağı olduğu kadın dünyasını anlayabilmek için sanırım önce bu özel günleri incelemek gerekiyor. Çünkü neredeyse tüm kadınlar abiye modelleri seçerken zorlanırlar ve seçim sürecinde olabildiğince şık olmalarını sağlayacak elbiseler üzerinde karar vermeye çalışırlar.

Eskiden abiye elbise seçmek meşafatli bir işti. Bir kere piyasada yeterince model yoktu. Olanlar da allı pullu, öyle giyince herkesin kendini içinde mutlu hissedeceği elbiseler değildi. Günümüzde ise bu durum tam tersine döndü. Çünkü artık neredeyse her tarza ve bedene sahip hanım için uygun bir abiye modeli bulunuyor. Üstelik sadece mağazalardan değil, online alışveriş sitelerinde de birçok farklı abiye elbise modeline rastlayabiliyoruz. E-ticaret piyasasında artık sadece abiye elbise satan alışveriş siteleri de, abiye elbise kreasyonunu dönemsel olarak açan siteleri de görebiliyoruz. Renk renk, desen desen elbiseler ile dilediğimizce mutlu olabiliyoruz. Peki ya günümüzde bu kadar çok ürün bolluğu varken elbise seçimini nasıl yapmak gerekiyor?

Kendiniz içişn en uygun abiye elbiseyi seçebilmeniz için size verebileceğim ilk ve en önemli tavsiye, kendi vücüdunuza uygun olanı bulmanız gerektiği yönünde olacaktır. Bunun için kendinizi tarafsızca eleştirebilmelisiniz. O halde aynaya bir bakın ve ne gördüğünüzü çekinmeden söyleyin. Mesela kilo fazlanız mı var? O halde daracık ve bol dekolteli abiye modellerinden uzak duracaksınız demektir. Çünkü kilo fazlalıklarınızı olabildiğince saklayacak, hatta ufak tasarım hileleri ile sizi olduğunuzdan daha zarif gösterebilecek birçok model ile daha güzel görüneceksiniz.

Abiye elbise seçerken renklerin de büyük oranda şıklığınızı etkileyeceğini unutmamalısınız. Abiye elbise modasında siyahın üstünlüğünden sıkılmış biri olarak, artık her hanımın canlı renkleri cesurca tercih etmeleri gerektiğini savunuyorum! Lütfen siz de seçimlerinizi artık siyah ağırlıklı yapmak yerine tatlı pembeler ya da etkileyici maviler üzerinden yapmaya özen gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.