8K Ekranlı Akıllı Telefonlar Geliyor

Akıllı telefonlar hem iş hayatında hem de günlük yaşamda çok önemli bir rol oynuyor. Yapay zeka uygulamalarının gelişmesi ile akıllı telefonların önemi daha da artacak.

Qualcomm, MWC 2017 için hazırladığı lansmanında, akıllı telefonların yakın gelecekte 4K, 6K ve 8K çözünürlüklü ekranlara sahip olacağını anlattı.

Qualcomm’un başkan yardımcısı Tim Leland, Android Nougat akıllı telefonların 2K ekranları destekleyeceğini ve bu gelişmenin kaçınılmaz olarak devam edeceğini, 4K, 6K ve 8K akıllı telefonların da önümüzdeki yıllarda karşımıza çıkacağını vurguladı.

Sanal Gerçeklik İçin Yüksek Çözünürlük Gerekiyor

Tim Leland’a göre, akıllı telefonların sanal gerçeklik alanında kullanımının artmasıyla daha yüksek ekran çözünürlüğü için ihtiyaç da artacak ve üreticiler bu talebe 8K’ya varan ekranlarla cevap verecek. Zira akıllı telefonlar Samsung Gear VR gibi gözlüklerde kullanıldığında, göze çok yakın duran bu akıllı telefonların ekranı 2K çözünürlükte olsa bile gözün pikselleri seçmesi mümkün olabiliyor. Bu da daha yüksek çözünürlükleri gerekli kılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.