Mikrofonu ve ahizesi bulunan, sesli aramaları destekleyen bir tablet ne kadar tablet ise, Samsung’un yeni Galaxy Tab Q modeli de o kadar tablet.

Akıllı telefon ve tablet karması olan phablet çılgınlığı nihayet kendi ekseni etrafında turunu tamamladı ve tablet boyutlarında bir telefon üretildi: Samsung Galaxy Tab Q. Şimdilik sadece Çin pazarında satılacak olan 7 inç boyutlarındaki bu cihaz, Samsung’un tablet kategorisinde yer alsa da sesli görüşmeleri destekliyor ve dahili bir ahizesiyle mikrofonu bulunuyor.

Bir iPad mini’yi kulağınıza götürüp telefon görüşmesi yaptığınızı düşünün; eğer bu cihazlar bir trend haline dönüşürse her yerde bu çirkin manzarayı görmemiz gerekebilir. Galaxy Tab Q’ya dönecek olursak, 7 inç ekranında 720p çözünürlük sunan tablet, 1,2 GHz dört çekirdekli işlemci ve 8 MP kamera gibi donanım özelliklerine sahip.

samsung-galaxy-tab-q-1

64 GB’a kadar hafıza destekleyen cihaz 3.200 mAh bataryaya sahip. Şimdilik sadece Çin pazarı için üretilen Galaxy Tab yakın gelecekte uluslararası pazara da sunulacak.