4 GB RAM’li En Ucuz Telefon: Coolpad Note 5

Çin‘li teknoloji firmaları ürettikleri akıllı telefonlarla büyük markalara fiyat performans olarak meydan okumaya devam ediyor. Karşımıza çıkan son örnek Coolpad firmasının ürettiği Note 5.

coolpad-note-5

Çin’li firmalar fiyat / performans olarak son derece sağlam cihazlar üretmeye devam ediyor. Coolpad Note 5, 8 çekirdekli Snapdragon 617 işlemciyi, 32 GB dahili depolamayı, microSD kart desteğini ve daha önce de bahsettiğimiz 4 GB RAM’i içinde barındırmakta. 5.5 inç Full HD IPS ekrana sahip olan cihazın sunduğu görüntü deneyiminde de sanılanın aksine çok alt seviyelerde değil.

Tasarım olarak yekpare metal kasaya sahip olan cihaz birazcık Xiaomi Redmi Note 3’ü anımsatmakta. Birebir rakip olduklarını varsayarsak aslında bu durum çok da anormal değil.

Cihazın önünde flaş ile desteklenmiş 8 MP selfie kamerası, arkasında ise çift flaş ve 13 MP F/2.2 kamera bulunuyor. Parmak izi okuyucusu da arkaya konumlandırılmış olan cihazda 4.010 mAh’lik büyük bir batarya da mevcut.

Tüm bu saydığımız özellikleri görmeye zaten alışkınız. Ancak işin en önemli kısmı cihazın fiyatı. Sadece 165 $ fiyatı olacak telefon bu özelliklere sahip herhangi başka bir telefonun fiyatının dörtte biri, hatta daha azı.

Türkiye‘de ya da diğer Avrupa ülkelerinde satışa çıkmayacak telefon için elimizden gelen bir şey olmasa da bu teknolojinin bu fiyata üretilip satılabildiği gayet açık ve net. Umarız bu fiyatlandırma politikası diğer firmaları etkiler de makul fiyatlarda akıllı telefonlar kullanmaya başlarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.