MakerBot’un Türkiye dağıtıcısı 3bFab, düzenlediği basın toplantısında 3 boyutlu yazıcıların Türkiye’de bireylere ve endüstriye sağlayacağı katkılara dair vizyonunu paylaştı.

MakerBot 3 boyutlu yazıcıların Türkiye dağıtıcısı 3bFab, Ümraniye Showroom’da düzenlediği basın toplantısında sunduğu ürün ve hizmetlerin detaylarını basın mensuplarıyla paylaştı. Toplantıda 3 boyutlu yazıcıların Türkiye’de farklı sektörlere ve bireylere sunacağı fırsatlar ve 3bFab’ın bu alandaki vizyonu katılımcılara aktarılırken, 3 boyutlu baskı tekniğiyle hayata geçirilen ilgi çekici modeller ve 3 boyutlu yazıcıların farklı endüstrilerde kullanımına dair örnekler de sergilendi.

3bFab Genel Müdürü Hakan Güzelgöz, MakerBot’un geniş vizyonu ve uygun fiyatlı ürünleriyle üç boyutlu yazıcı teknolojilerinin gelişiminde ve yaygınlaşmasında önemli bir rol oynadığını söyledi.

3-boyutlu-yazici-1

Birçok sektörden talep var

Güzelgöz, 3bFab henüz 1 yıllık bir şirket olmasına rağmen sundukları ürün ve hizmetlere beklentilerinin üstünde bir talep olduğunu söyledi. Dünyanın en çok satan 3 boyutlu yazıcı markası MakerBot’un dağıtıcılığını üstlenmenin de bu bilinirliğe olumlu katkıda bulunduğunu ifade eden Güzelgöz, “Özellikle endüstri, sanayi, mimari, tasarım gibi sektörlerden yoğun talep görüyoruz. Son 6 ayda oldukça farklı sektörlerden de talepler gelmeye başladı. Örneğin tekstil sektöründen talepler aldık, kolej ve üniversiteler eğitim amaçlı olarak ürünlerimizi kullanmaya başladı. Bizden ürün satın alarak evde kendi 3 boyutlu baskılarını yapan ünlüler de var” diye konuştu.

Ürün satışı haricinde baskı ve tarama hizmeti de sunduklarını söyleyen Güzelgöz, hazır modellerin seri olarak baskısı gerçekleştirmekten 3 boyutlu yazıcı kiralamaya kadar birçok hizmet sunduklarını belirtti.

Kaynak: ShiftDelete