Geçtiğimiz aylarda karşılaştığımız Mozilla’nın 25 dolar fiyat etiketli akıllı telefonu, çok yakında teknoloji marketlerinde yerini almaya başlayabilir.

Geçtiğimiz aylarda Firefox‘un geliştiricisi Mozilla tarafından gösterilen 25 dolarlık akıllı telefon, çok yakında teknoloji marketlerin raflarında yerini almaya başlayabilir. Telefonun odaklandığı başta Hindistan olmak üzere gelişen pazarlarda şimdiden büyük ilgi uyandırması, Hindistanlı operatörleri de harekete geçirdi.

Mozilla tanıtım sırasında cihazın biraz daha geliştirilmeye ihtiyacı olduğunu söylemişti ve piyasaya çıkış tarihini açıklamamıştı. Hindistan‘dan gelen son haberlere göre ülkedeki operatörlerden Intex ve Spice Firefox OS ile çalışan bu aşırı uygun fiyatlı telefonu desteklemeye karar vermiş. Akıllı telefonun bu fiyat etiketi ile Hindistan’da büyük patlama yaratacağı ve Mozilla‘yı destekleyen Intex ve Spice‘a büyük kar sağlaması bekleniyor.

25-dolarlik-telefon-1

Ülkemize gelir mi?

Mozilla‘nın da söylediğine göre akıllı telefonun asıl amacı özellikle mobil teknoloji konusunda az gelişmiş ülkelere uygun fiyattan akıllı telefon götürerek bu ülkelerin de mobil teknolojiye kavuşmasını sağlamak. Bu sebepten dolayı akıllı telefonun ülkemizde satışa sunulmayacağı tahmin ediliyor ancak cihaz tutarsa ve devam modelleri yapılırsa Mozilla farklı pazarlara açılmayı da düşünebilir.

Kaynak: ShiftDelete