1 Hafta Pil Ömrü Sunan Akıllı Telefonlar Geliyor

Nihayet uzun pil ömrü sunacak akıllı telefonlar geliyor. Yakıt hücresi teknolojisiyle 1 haftaya kadar pil ömrü sunacak akıllı telefonların tüm detayları haberimizde.

pil

Akıllı telefonlar her geçen gün gelişiyor. Artık daha yüksek işlem ve grafik performansı sunan, bununla beraber geliştirilmiş kamera, parmak izi sensörü gibi ek özelliklerle kullanıcıların karşısına çıkan modeller görüyoruz. Ancak bir konu var ki hepimizin kanayan yarası. O da pil ömrü.

Birçok teknoloji devinin bu sorunu çözmek için pil teknolojileri geliştirdiğini biliyoruz. Ancak haberimize konu olan İngiltere merkezli Intelligent Energy firması, yakıt hücresi teknolojisini kullanarak akıllı telefonlarda 1 haftaya kadar dayabilen bir pil teknolojisi geliştirdi.

Bu teknoloji için ismi açıklanmayan bir akıllı telefon üreticisi Intelligent Energy firmasına 7.6 milyon dolarlık bir destekte bulunmuş. Şirket adına açıklama yapan Julian Hughes‘a göre bu teknoloji mobil cihazlarda yaşanan pil ömrü problemini kökten çözecek. Ancak ne yazık ki bu teknolojiyi kullanan cihazların ne zaman hayata geçeceği konusunuda şimdilik bir bilgi yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.